Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Dziwny odgłos przy pokonywaniu dlugich nierowności

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Dziwny odgłos przy pokonywaniu dlugich nierowności

    pozdrowienia dla kierownika złotej O1 kombi widzianego dziś o 12:20 w Ełku na obwodnicy

  • #2
    [O2] Dziwny odgłos przy pokonywaniu dlugich nierowności

    Z góry przepraszam jeśli powtarzam jakiś temat ale nie znalazłem na forum nic co by było zbliżone do mojego problemu.

    Problem pojawia się w momencie przejeżdżania ze sporą prędkością przez niewielkie obniżenie terenu o dużej długości. Przy wyjeżdżaniu z nierówności samochód jest lekko wybijany w górę i pojawia się odgłos tak jakby przycierania czegoś. Czym może być to spowodowane? Odgłos pojawia się tylko przy równym wybiciem z czterech kół. Przy pokonywaniu mniejszych nierówności zawieszenie pracuje prawidłowo (na wybojach itd).

    Czy jest to może normalne dla O2 kombi? Odgłos jest rzadszy kiedy samochód jest bardziej obciążony.

    Pozdrawiam i z góry dziekuję za pomoc

    Komentarz


    • #3
      Jaki typ zawieszenia posiadasz w swojej O2? Moze przypadkiem 2UB (pakiet na bezdroza?)

      Reasumujac chodzi o odglos "chrobotania" lub takiego ocierania w momencie gdy nastepuje maksymalne wychylenie zawieszenia, tzn. buda idzie do gory, a kola zostaja na asfalcie, tak?

      Cos jakby ocieranie kol o nadkola? Ale to nie to, bo sytuacja jest odwrotna, bo kola znajduja sie najdalej od nadkoli jak moga.

      Noo to jak tak, to ja mam tak samo

      A tak na serio, to jak opowiedzialem to ostatnio DobremuGrzesiowi to mowil, ze _moga_ to byc bodaj wewnetrzne przeguby - ale nie wiem czy dobrze zapamietalem.

      Generalnie ja nie zamierzam narazie sie tym zajmowac, ale tez ciekaw jestem czy nie jest to przypadlosc zawieszenia 2UB. Chociaz jakbys wymienial to daj znac czy to te przeguby czy cos innego. Generalnie to to nie brzmi jakos bardzo groznie.
      Ja tu tylko sprzątam...

      Komentarz


      • #4
        Mam standardowe zawieszenie. U mnie ten zgrzyt pojawia sie juz od pol roku ... zauwazylem ze w ostatnim czasie sie nasilil. Najlepszym lekarstwem jest dociazenie samochodu, wtedy wystepuje to duzo rzadziej. Narazie tez tego nie ruszam ... moze na wiosne. Pozostaje czesciej wozic tesciowa :P

        Pozdrawiam

        Komentarz


        • #5
          Witam miałem to samo jeżdziłem z tym ponad rok aż mnie to tak zaczęło denerwować i postanowiłem sie tym zająć. Więc u mnie były różne diagnozy skrzynia biegów poduszki pod silnikiem a wyszło na przegób wewnętrzny od strony kierowcy po wymianie wszystko jest ok.

          Komentarz


          • #6
            A ile kosztuje wymiana tych przegubów? Dzis dzwonilem do ASO skody i za sam sprzet chca 642 zł za 2 przeguby.... masakra! Włożyłeś oryginalne czy jakies zamienniki?

            Komentarz


            • #7
              A nie masz tak że np. po deszczu tego dźwięku nie ma ?
              Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

              Komentarz


              • #8
                Mam identyczny problemo tylko że ja mam zawieszenie na bezdroża i dopiero kiedy tył szkodnika jest dociążony to wtedy zaczyna chałasować na pokonywaniu wzniesień oraz przy skręcie w lewo no i tylko przy dodawaniu gazu
                KRISTOF
                1.9 bjb
                2.0 4x4

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X